Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Site menu:

Ninjutsu

Ninjutsu (??), kartais taip pat vadinamas ninpō (??) yra karinis menas, taktika, ir mąstymo būdas, atsiradęs senovės Japonijoje, ir pagrįstas neortodoksinių priemonių naudojimu. Jį praktikuojantis asmuo vadinamas shinobi-no-mono (???), arba populiariai – nindze. Moteriškos lyties nindzė vadinama kunoichi (???).

Pavadinimo kilmė

Pagrindinis hieroglifas nin (?) yra sudarytas iš mažesnių hieroglifų: viršutinis – ha (?) – reiškia “kardo ašmenys”, o apatinis – kokoro (?) – “širdis” arba “dvasia” (dažnai valios prasme). Kartu jie įgauna tokias reikšmes kaip “slaptumas”, “ištvermė”, “atkaklumas”. Jutsu (?) reiškia “menas” arba “technika”, o (?) – “žinios” arba “principai”. Nin kalba apie praktinį kelią, kuriame valia tampa stipri, kaip ašmenys  ir nuosekliai įgyvendina dvasios kontrolę kūnui. Šia prasme ninjutsu technika, kaip ir tradiciniai japonų kariniai menai – budō (??) – yra priemonė tobulėti fiziškai ir dvasiškai. Yra susidaręs populiarus požiūris, kad visa ninjutsu esmė yra slaptumas, ir gebėjimas išlikti nepastebėtam, tačiau šis menas visų pirma naudojamas kad išgyventi ir ištverti visus galimus gyvenimo sunkumus.

Aštuoniolika disciplinų

Ninja jūhakkei (?????), arba aštuoniolika pagrindinių disciplinų buvo pirmiausiai paminėtos Togakure-ryū rankraščiuose, tačiau vėliau tapo ir visų kitų ninjutsu mokyklų treniruočių pagrindu, nes užtikrino nindzės, kaip kario, treniruočių visapusiškumą. Ninja jūhakkei sudaro:

 1. Seishinteki kyōkō (?????) – dvasinis tobulėjimas
 2. Taijutsu (??) – neginkluotos  kovos metodai
 3. Kenjutsu (??) – kardo valdymo technika
 4. Bōjutsu (??) – lazdos technika
 5. Shurikenjutsu (????) – geležčių svaidymas
 6. Sōjutsu (??) – ieties, yari (?) technika
 7. Naginatajutsu (???) – naginata technika
 8. Kusarigamajutsu (???) – kusarigama technika
 9. Kayakujutsu (???) – sprogmenys ir pirotechnika
 10. Hensōjutsu (???) – maskavimasis ir apsimetimas (kitu asmeniu)
 11. Shinobiiri (????) – slapto veikimo ir patekimo metodai
 12. Bajutsu (??) – jojimo menas
 13. Suiren (??) – vandens treniruotės
 14. Bōryaku (??) – taktika, strategija
 15. Chōhō (??) – šnipinėjimas, žvalgyba
 16. Intonjutsu (???) – pabėgimas ir slapstymasis
 17. Tenmon (??) – meteorologija
 18. Chimon (??) – geografija

Ninja jūhakkei dažnai buvo studijuojamas kartu su bugei jūhappan – tradiciniais kovos metodais, kuriuos mokydavosi eilinis karys, ir nors kaikurie jų iš esmės sutampa, nindzės jų treniravosi vedini savų principų ir tikslų.